Ga naar de startpagina

Het laatste nieuwsGa naar de verslagenBekijk de komende evenementen in de kalenderGa naar de uitslagenGa naar het discussie forumTrainings tipsLinks naar andere pagina'sMeest gestelde vragen

Nieuws actueel
15 okt 2017
Uitslagen weekend 13-15 oktober
15 okt 2017
Nederlands Record marathon Abdi Nageeye
12 okt 2017
Allertijdenlijst NL vrouwen 100 km < 10 uur
10 okt 2017
Programma Funrunner voor 2018 en het restant van 2017
Nieuws in 2017
Nieuws in 2016
Nieuws in 2015
Nieuws in 2014
Nieuws in 2013
Nieuws in 2012
Nieuws in 2011
Nieuws in 2010
Nieuws in 2009
Nieuws in 2008
Nieuws in 2007
Nieuws in 2006
Nieuws in 2005
Nieuws in 2004
Nieuws in 2003
* December
* November
* Oktober
* September
* Augustus
* Juli
* Juni
* Mei
* April
* 28 apr 2003: Zestig van Texel 2003: weer anders dan anders
* 28 apr 2003: Aanvulling uitslag 60 km Texel
* 28 apr 2003: 50 KM di ROMAGNA (ITA) 25/4
* 27 apr 2003: De Zestig van Texel, bedacht door loopmaniakken
* 27 apr 2003: De Nederlandse deelname aan het EK 100 km Moskou
* 26 apr 2003: Stand Marathon- & Ultracup 2003 na Moskou en Texel
* 26 apr 2003: Uitslag Trail des Chapeliers
* 26 apr 2003: De Zes uur van de Haarlemmermeer
* 24 apr 2003: Cape Town 56 km (RSA) 19/4/04
* 23 apr 2003: Texel, twee dagen pret !
* 23 apr 2003: Uitslagen van andere wedstrijden van afgelopen paasweekeind
* 23 apr 2003: En daar komt nummer 319 aan...
* 23 apr 2003: Foto's Zestig van Texel
* 23 apr 2003: Zonnig ultradebuut op de Zestig van Texel 2003
* 22 apr 2003: Zunft-Kolsch Lauf over 50km (GER) 20/4
* 22 apr 2003: Guinness Record Han Frenken marathon met Babyjogger !
* 22 apr 2003: Lopen voor een oude schoen van Jan (Texel 2003)
* 22 apr 2003: Voorlopige uitslag 60 en 120 van Texel 2003
* 21 apr 2003: Uitslag Texel
* 21 apr 2003: Erepodia Texel 2003
* 21 apr 2003: Texel 120 k ... in het bos
* 21 apr 2003: Stand 120 km na 32 km
* 21 apr 2003: Vroeg op Texel
* 19 apr 2003: Russen domineren EK 100km in Moskou
* 17 apr 2003: A Dutch runner in London.
* 16 apr 2003: Guus Smit tijdens korte stop verongelukt
* 16 apr 2003: Vooraankondiging Eemmeerloop
* 16 apr 2003: Grottenmarathon 28 december 2003 Valkenburg
* 15 apr 2003: Een dubbel rondje Texel: de winnaar kent zijn plaats (1999)
* 15 apr 2003: Verslag Himalayan 100 mile Stage race
* 15 apr 2003: Marathons van 13/4
* 14 apr 2003: 100km Grunheide (GER) 29/3
* 14 apr 2003: 60 km te Hoppstädten-Weiersbach (GER) 13/7
* 14 apr 2003: London marathon (GBR) 13/4
* 14 apr 2003: Deelnemerslijst per 14 april
* 11 apr 2003: Het weekeind van Rotterdam en Londen
* 11 apr 2003: Laatste nieuwtjes De Zestig van Texel
* 7 apr 2003: Uitslag vier uur plus Ultraloop 2003
* 7 apr 2003: Marathon Bonn (GER) 6/4
* 7 apr 2003: Vier uur plus: ze zijn zo voorbij.
* 6 apr 2003: Marathon Parijs (FRA) 6/4
* 4 apr 2003: De 60 km deelnemers Texel 21/4/03
* 1 apr 2003: Deelnemerslijst ValkenbergRUN per 31/3
* 1 apr 2003: In Memoriam Egbert van der Molen
* 1 apr 2003: D.T.S.-loop uitslag
* Maart
* Februari
* Januari
Nieuws in 2002
Nieuws in 2001
Nieuws in 2000
Nieuws in 1999
AltaVista
Zoek:
Discussies
Het web


 
NIEUWS van Mei 2003
 

Women
09:33:22 GARLET Jacqueline FRA
10:10:19 CINTUREL Jocelyne FRA
10:14:20 BOUSSELY Patricia FRA
10:14:32 AMBIEHL Christiane FRA
10:24:59 DEL-PIANTA Isabelle FRA
10:30:30 CHOLLET Françoise FRA
10:36:06 FOURNIER Denise FRA
10:45:07 GOBYN Marie-Jo FRA
10:46:52 CABELLOS Marie-Laure FRA
11:06:13 CHAZEAU Suzanne FRA
11:06:13 CHEMINAL Claudette FRA
11:09:11 POTARD Nadine FRA
11:16:41 LE BERRE Christine FRA
11:26:32 LEBLANC Patricia FRA
11:53:23 MONET Brigitte FRA
11:56:59 STAEHLE Marie FRA
11:58:22 BURLOT Florence FRA
12:01:05 LECERF Josselyne FRA
12:02:29 FABRE Janine FRA
12:02:29 LACROIX Roselyne FRA
12:02:29 PRADEAU Dominique FRA
12:43:54 GAILLARDET Denise FRA
12:46:55 COLIN Yveline FRA
13:17:34 LAUTIE Violaine FRA
13:42:31 DUHAUVELLE Patricia FRA
13:46:35 RAY Monique FRA
13:54:27 ARAI Shigeko JAP
13:54:39 LE PAPE Anne-Marie FRA
14:11:36 GIRAUD Danielle FRA
14:14:57 FORNARI Monique FRA
14:20:03 RATINAUD Denise FRA
14:20:03 ROUSSELET Jocelyne FRA
14:49:15 CAILLE Lydie FRA
15:24:59 DESPRETZ Paula FRA
15:25:00 BRINDAT Claudine FRA
15:37:11 KARCENTY Josette FRA
15:42:54 DUTEIL Geneviève FRA
16:43:15 ROUSSET Marie-Antoinette FRA
16:53:05 GENESTOUX Marie-Madeleine FRA
17:05:05 SIEURAC Claire FRA
17:21:15 DEBORD Sylvette FRA
17:21:15 MATHIEU Ginette FRA
17:24:12 BENSACQ Liliane FRA
17:39:12 MICHAUD Maria FRA
18:09:11 CHAUFOUR Chantal FRA

Men
07:40:02 MARLAS Patrick FRA
08:02:55 JOSE PEDRO Galarza Leizea ESP
08:11:26 SCARDETTA Gabriele ITA
08:17:41 CARITAN Patrick FRA
08:26:56 DE LA MATA GARCIA Angel Marcos ESP
08:27:05 SAINT MARTIN Laurent FRA
08:35:46 GRANIER Max FRA
08:37:23 DELPECH Sébastien FRA
08:38:26 CAQUET Pascal FRA
08:54:47 HERBERT Philippe FRA
08:55:11 MEUNIER Jacques FRA
08:58:36 ABIVEN Christian FRA
09:12:35 HEINRICH Christian FRA
09:15:18 NIRLO Jean-Marc FRA
09:18:16 LAFAY Daniel FRA
09:19:46 PRINZIVALLI Ernest FRA
09:21:37 BONNOT Paul FRA
09:21:58 LARGOUET Pierre FRA
09:22:24 NIGOUL Thierry FRA
09:27:39 ROCHOTTE Christophe FRA
09:28:11 GUILBAUD Gérard FRA
09:29:48 POISSON Christian FRA
09:30:14 TROUSSELIER Léon FRA
09:30:33 QUEVAREC Alain FRA
09:32:38 LABORIE Christophe FRA
09:33:36 BROUARD Rémi FRA
09:34:40 RAULIN Hervé FRA
09:38:53 CINTUREL Bruno FRA
09:39:22 SICARD Thierry FRA
09:39:41 VOISIN Pierre FRA
09:40:00 JOSEP ARTIGAS Alana ESP
09:40:16 GAUTRON Hubert FRA
09:43:12 THOMASSET Robert FRA
09:44:01 COIGNARD Jean-Noël FRA
09:44:33 LE NOCHER Christophe FRA
09:45:24 BONADE Marc FRA
09:45:24 BOSQUE Amable FRA
09:45:24 GURDAK Jacques FRA
09:47:18 TOURNEBIZE Jacques FRA
09:51:22 DURIEU Gérard FRA
09:53:49 FINO Georges FRA
09:54:15 LAULHE Jean Pierre FRA
09:54:17 MOTTAZ Jérôme FRA
09:54:40 MONCOURT Jean-Jacques FRA
09:56:36 SOURISSEAU Michel FRA
09:59:25 BARON Georges FRA
09:59:41 LLERES Christian FRA
10:00:32 MARSAUD Jean-Paul FRA
10:02:01 DEZWARTE Yves FRA
10:03:12 POIVET Patrick FRA
10:04:08 GOREAU Jean FRA
10:04:13 PRAT Michel FRA
10:04:23 GAUTIER Thierry FRA
10:04:26 GABORIAU Roger FRA
10:05:07 CROGUENNEC Bernard FRA
10:05:25 GRASSET Dominique FRA
10:05:40 KLABALZAN Fabrice FRA
10:06:19 ETIENNE Philippe FRA
10:06:39 SIRGUEY Pascal FRA
10:06:44 PIERSON Antoine FRA
10:07:10 DESMOULIN CATONNET Jean-François FRA
10:07:56 BOURDAIS Jean Paul FRA
10:08:35 BACLE Claude FRA
10:08:54 GANDON Luc FRA
10:09:08 PIPET Jean FRA
10:12:33 VALIN Gérard FRA
10:12:55 ROLAND David ANG
10:13:09 FERRANT Patrick FRA
10:13:57 ROUSSEAU Serge FRA
10:14:46 ARROYO Jean-Luc FRA
10:15:30 AUBIN Max FRA
10:20:54 MAJOREL Jean-Louis FRA
10:20:54 MALGOUYRES Bernard FRA
10:20:54 RIVIERE Stéphan FRA
10:21:08 ROCHEFORT Pierre FRA
10:22:39 MERLET Jean-Pierre FRA
10:22:39 ROBIN Christian FRA
10:23:19 DURAND Philippe FRA
10:23:40 USSON Robert FRA
10:24:33 HEURTAULT Marc FRA
10:27:00 HANRIOT Pascal FRA
10:27:23 AAZIZI Karim FRA
10:27:41 ALBOUY Didier FRA
10:27:48 AMBIEHL Marc FRA
10:27:58 PINEAU Yvon FRA
10:30:41 CHARLES Jean-Marie FRA
10:30:43 CIESIELSKY Thierry FRA
10:32:25 DURMIER Jean Pierre FRA
10:32:58 LELEU Philippe FRA
10:33:58 SAMIE Jean-Yves FRA
10:35:22 MORILLEAU Claude FRA
10:36:22 CHAILLOU Jean Noël FRA
10:37:48 COURTIAL Franck FRA
10:37:48 JOURDAIN Rene FRA
10:39:49 ROUSSELOT Gérard FRA
10:42:21 LE NEGARET René FRA
10:43:14 MATHIEU Stéphane FRA
10:43:58 KOZAK Joachim FRA
10:45:17 LOUARTI Daniel FRA
10:46:05 TERRANOVA Daniel FRA
10:47:16 BOIRON Jean Michel FRA
10:47:43 TARREAU Frédéric FRA
10:48:54 ARPAILLANGE Didier FRA
10:50:05 OROSEMANE Thecle FRA
10:50:28 MOREAU Thierry FRA
10:52:30 FLECHE Gilles FRA
10:53:30 GRASSET Alain FRA
10:53:47 JEANNESSON Eric FRA
10:55:22 CODET Gilbert FRA
10:55:51 ALARD Jean-Pierre FRA
10:56:09 ROUX Michel ANG
10:56:18 LOPEZ Yves FRA
10:56:27 BOUCHEZ Dominique FRA
10:57:14 PULES Eric FRA
10:57:45 VATANT Daniel FRA
10:59:47 COUDERC André FRA
11:00:19 DUFRESNE Guy FRA
11:01:17 REY Jean FRA
11:05:11 BABAUD Gilles FRA
11:05:57 GAUTER Yves FRA
11:09:14 BRABLE Jacques FRA
11:09:33 THEVENIN Christian FRA
11:09:45 DELOMENIE Serge FRA
11:09:56 POUTHIERS Michel FRA
11:10:05 LE BOUTER Gaëtan FRA
11:13:58 CHRETIEN Didier FRA
11:14:45 DUGAST Philippe FRA
11:15:02 ORIEROUX Jean-Michel FRA
11:16:01 SANCIER Philippe FRA
11:16:27 HALGAND Yves FRA
11:16:53 MICHEL Renaud FRA
11:17:14 FRICAUD Jean-Luc FRA
11:18:27 LATRA Clovis FRA
11:18:38 BOUTIGNY Jean-Pierre FRA
11:18:38 TUFFIER Marc FRA
11:19:14 RAY Claude FRA
11:19:28 CLEMENT Jacques FRA
11:20:43 BARRIQUAND Jean-Luc FRA
11:21:02 LARMOIRE Pascal FRA
11:21:14 BEAUVALLET Patrick FRA
11:22:00 MINOT Henri FRA
11:22:41 MARQUET Alain FRA
11:23:59 BARRERE Georges FRA
11:26:02 PELLETANGE Emile FRA
11:26:32 KLUKA Peter SLO
11:27:38 TALES Jean-Pascal FRA
11:27:40 DORANGE Sébastien FRA
11:29:30 GIRAUD Marcel FRA
11:30:04 LAPOTAIRE Bernard FRA
11:30:50 CARN Claude FRA
11:31:43 DELTEIL Jean FRA
11:32:14 CHAIBI Mahomed FRA
11:32:31 MARCO Vestiboli ITA
11:33:32 GEISS Jean François FRA
11:33:48 RIONDET Michel FRA
11:34:55 JARRY Jean-Pierre FRA
11:38:39 BRUN Jean-Claude FRA
11:39:18 BARRAUD Jacques FRA
11:39:18 BELLAT Jean-Claude FRA
11:39:18 CARREAU Gérard FRA
11:39:37 AUBRY Christophe FRA
11:39:44 COUVE Bernard FRA
11:39:44 DELON Didier FRA
11:41:22 BOTTIER Thierry FRA
11:43:47 SAUX Franck FRA
11:43:53 SCHNEIDER Erwin FRA
11:44:31 GUILGAULT Vincent FRA
11:45:43 LOPEZ Michel FRA
11:48:02 PHILBERT Pierre FRA
11:49:22 TIXIER Michel FRA
11:50:33 ARRAGON Jean-Pierre FRA
11:53:23 PONZA Bernard FRA
11:54:07 MOINARD Dominique FRA
11:56:11 LEMARCHAND Alain FRA
11:58:51 CADET Jean-Marc FRA
11:59:38 FAIDY Dominique FRA
11:59:53 DAUVET Gérard FRA
11:59:53 DELMAS Jean-Claude FRA
12:00:32 GHESQUIERE Marc FRA
12:00:54 MERCERON Christian FRA
12:03:26 BORDIER Jean-Denis FRA
12:12:54 BELLIOT Laurent FRA
12:14:06 DUCROT Olivier FRA
12:16:48 BOMPART Jean-Marc FRA
12:18:20 POSTAL Marc FRA
12:20:02 ALCARAZ Pierre FRA
12:20:02 GUILLEMOTO Jean-Luc FRA
12:20:23 KLABALZAN Frédéric FRA
12:25:55 LEO Paul FRA
12:26:31 MALBOS Claude FRA
12:26:33 BASSEPORTE Gérard FRA
12:27:50 ALLIER Gérard FRA
12:28:59 SIREAU Michel FRA
12:29:52 COUSTAL Daniel FRA
12:30:46 CAILLEAUX Patrick FRA
12:31:42 PALOC Jacques FRA
12:31:52 COULOUMY Didier FRA
12:32:20 COUTURE Pierre FRA
12:32:20 DESPAGNET Jean-Luc FRA
12:32:20 FRIEDMANN Daniel FRA
12:32:20 OMENECH André FRA
12:32:34 GRILLON Etienne FRA
12:33:42 DIEN Daniel FRA
12:34:05 DISSOUBRAY Fabien FRA
12:34:59 LACHAUD Robert FRA
12:36:03 SCHUELLER Christian FRA
12:37:46 GILBERT Alain FRA
12:37:58 LE ROUX Lucien FRA
12:38:14 DEBONNAIRE Christian FRA
12:39:03 GAUJACQ Alain FRA
12:40:01 LENZE Jean FRA
12:40:13 GLERANT Frédéric FRA
12:40:18 JARRON Bernard FRA
12:41:41 LUBE-MOLOU Armand FRA
12:43:16 CHAUSSEPIED Alain FRA
12:43:34 MORTELETTE Michel FRA
12:44:06 GIRAULT Henri FRA
12:44:08 GOUEZ Robert FRA
12:45:15 BOURNAZEL Jean Michel FRA
12:46:00 FURLAN Rinaldo ITA
12:46:21 PASCAL Gilbert FRA
12:46:24 CAUET Georges FRA
12:46:47 LE BARS Michel FRA
12:46:55 VINCENT Antoine FRA
12:46:56 POUILLAUTE Alain FRA
12:47:01 LAFFITTE Michel FRA
12:49:47 DUFRAIX Patrick FRA
12:50:51 CERTAIN Bruno FRA
12:51:05 MANSUY Patrice FRA
12:51:35 BOUILLY Charles FRA
12:52:36 DUBICKI Jean-François FRA
12:53:13 QUINTIN Jean-Pierre FRA
12:54:33 LORHO Guy FRA
12:55:05 CASTELLANO Patrick FRA
12:56:02 MENA Joachim FRA
12:57:29 SABUT Jean-Paul FRA
12:59:51 MASON Vincenzo ITA
13:03:38 CARDENAS Marcel FRA
13:04:16 AUFORT Daniel FRA
13:04:22 GRASSINEAU Alain FRA
13:04:50 ROBERT Jean Jacques FRA
13:10:44 BOUYGE Laurent FRA
13:12:00 ROY Jean-Claude FRA
13:13:25 LEFEBVRE Didier FRA
13:13:25 PAVARD Christophe FRA
13:21:23 CHIFFOLEAU Alain FRA
13:23:16 LANGUILLE Michel FRA
13:25:04 PICARD Michel FRA
13:26:54 ZAMORA Pierre FRA
13:29:59 LEMAITRE Patrick FRA
13:30:12 BOISSERIE Jean-Claude FRA
13:31:26 LARGETEAU Christian FRA
13:32:38 BOIVIN Dominique FRA
13:33:01 DEFECHEUREUX Bernard FRA
13:34:16 SCHULLER Gaston FRA
13:34:47 BARBIER ST HILAIRE Alain FRA
13:37:15 TRANI Alain FRA
13:40:03 GRAND Alain FRA
13:40:23 GRANDJEAN Frédéric FRA
13:40:23 METHIVIER Gilbert FRA
13:40:47 HERVEOU François FRA
13:42:11 MOREAU Patrice FRA
13:42:13 RAPINE Georges FRA
13:42:31 LAVAL Paul FRA
13:44:10 BOUREL Henri FRA
13:44:29 PELLET Pierre FRA
13:44:57 KRYNEN Herman NED
13:45:20 VIROL Eric FRA
13:51:00 PELAIRE François FRA
13:51:21 DOUBRE Benoit FRA
13:52:58 CORTES-TORREA Cedric FRA
13:53:07 CONRADY René FRA
13:55:27 BAYSSET Jacques FRA
13:56:29 DAVID Rachid FRA
13:56:53 BOUVIALA Jérôme FRA
14:01:26 FABRE Jean FRA
14:01:26 FISZELZON Claude FRA
14:03:48 GARCIA Jean-Luc FRA
14:04:37 MARTY Eric FRA
14:07:20 LE PIOULLE Jean-Jacques FRA
14:12:39 DESPONT Daniel FRA
14:14:57 BEERNAERD Alex FRA
14:16:56 AÏNETO Didier FRA
14:19:28 LAREQUIE Jean-François FRA
14:26:32 CHAMPION Alain FRA
14:36:41 VAISSETTE Elie FRA
14:39:00 AUBIER Maurice FRA
14:42:57 DUPRAT Henri FRA
14:44:40 TRUEL Paul FRA
14:49:15 CAILLE Dominique FRA
14:50:39 PILLIOT Jean-Claude FRA
14:51:18 HAMOUCHI Nejm Eddine FRA
14:52:54 GIRAUD Roland FRA
14:52:56 FAUQUEUX Thierry FRA
14:53:55 MARCHESI Ermes ITA
14:55:22 BOUSSELY Michel FRA
14:55:56 GUINEFOLLEAU Marc FRA
14:56:35 MATTIUZZI Vincent FRA
14:59:19 ROUCH Jean-Louis FRA
15:00:19 BOLLIER Dominique FRA
15:00:19 BUSIRIS Patrick FRA
15:00:19 MONTET Jacques FRA
15:06:41 ESCARO Robert FRA
15:07:07 CATTIAUX Jean Paul FRA
15:11:37 DELTHEIL René FRA
15:14:47 PINAULT Stéphane FRA
15:16:14 BLANC Jean-Pierre FRA
15:25:09 GERNIGON Patrick FRA
15:25:21 JOYE Daniel FRA
15:26:47 BERNES Jacques FRA
15:32:30 SEGUI Santiago ESP
15:34:25 GUERIN Bertrand FRA
15:37:52 DESBROUSSES Henri FRA
15:39:06 BLANCHET Alain FRA
15:39:06 PARIAUD Jean-Paul FRA
15:41:54 NAUDIN Jean Pierre FRA
15:47:34 BAUCHET Didier FRA
15:50:40 SYMIEC François FRA
15:51:34 RAUZIER Christian FRA
15:52:23 RIFFET Jean-Louis FRA
15:52:25 LHERAULT René FRA
16:04:19 DUMAS Michel FRA
16:04:19 EUTROPE Jacques FRA
16:04:38 CLAUDE Alphonse FRA
16:08:49 BISSON Alain FRA
16:11:13 FAVIER Daniel-Antoine FRA
16:43:15 ROUSSET Pierre FRA
16:50:45 BOULE Dominique FRA
16:51:30 FONTAINE Jean FRA
16:51:30 LE BRAY Pascal FRA
17:11:10 MAURY Daniel FRA
17:16:00 BOUNOURE Thierry FRA
17:16:00 KUPCIC Roland FRA
17:17:21 PUCCIANTI Valério FRA
17:24:12 MARTIN Alain FRA
17:32:51 PINAULT Jean-Claude FRA
17:38:39 RICHARD Roger FRA
17:44:59 HEMARD Gilles FRA
17:49:19 BOIJOUT Jean FRA
17:57:59 BOLLE Serge FRA
18:18:12 CHEVALIER Pierre FRA
18:21:57 DEGLON Etienne FRA
18:42:58 MOULARD Paul FRA
18:43:09 CHATEAU Michel FRA
18:43:09 MALLET Jacques FRA
08:54:35 MARTY Bernard FRA
09:10:47 GROMADA Daniel FRA
09:35:54 DE OLIVERA Joaquim FRA
10:18:04 COURCELLES Armand FRA
11:53:01 AFAYE Xavier FRA


Anton Smeets
ton.smeets@ou.nl
 

 
[ top pagina ]
 

 
 
 
Als gevolg van SARS overwegen veel landen om geen afvaardiging te sturen naar het WC 100 kilometer dat op 16 november in Taiwan plaats zal vinden. Op 30 april meldde de Italiaanse ploegmanager dat Italië geen ploegen zal afvaardigen naar deze WC.

Het lopen van een 100 kilometer op topniveau verzwakt het immuniteitsstelsel van de topsporter tijdelijk aanzienlijk; daardoor zullen de risico’s voor deelnemers aan het WC 100 kilometer waarschijnlijk veel groter zijn dan voor een ‘gemiddelde’ bezoeker aan Azië. Zelf ben ik geen medicus die daar een gefundeerd oordeel over kan geven, maar enige voorzichtigheid lijkt mij toch op zijn plaats. Artsen van nationale overkoepelende sportorganisaties zullen waarschijnlijk een goed oordeel hierover kunnen geven. Verder is het begrijpelijk dat landen eerder het zekere voor het onzekere nemen. Een snelle beslissing, zoals de Italiaanse manager die heeft genomen, levert duidelijkheid op naar de nationale selectie, zodat het naseizoen op een andere manier zinvol door de sporter ingevuld kan worden.

Anton Smeets
ton.smeets@ou.nl

 

 
[ top pagina ] - [ Kalender info ] - [1-2-3 Uitslagen ]
 

 
NIEUWS van April 2003
 
Voorwoord Martien Baars: onderstaand artikel is geschreven voor het juni-nummer van avVN-Nieuws maar de redactie van dat blad heeft besloten om van de binnengekomen kopij over Texel alleen de bijdrage van Ad Steltenpool (die als eerste zijn artikel aanleverde) op te nemen om niet onevenredig veel pagina’s aan De Zestig te wijden. Jammer, maar vandaar dat ik mijn wrochtsel daarom maar hier op UN zet. Vanwege Veteranen Nederland ligt de nadruk dus nogal op de avVN’ers en op leeftijden in het algemeen ;-)


Een prachtige zonsopkomst boven de Waddenzee belichtte het veld van 16 dappere ultralopers - waarvan maar 2 onder de 40 - die ‘s morgensvroeg om half vijf aan het ‘dubbele rondje Texel’ begonnen waren. In die eerste ronde tegen de klok nam Wim-Bart Knol al snel de leiding, in een tempo van even boven de 12 km/uur. Hij werd gevolgd door een groepje met o.a. de AVVN’ers André van der Zwan, Ron Bakker en Lex de Boer. De staart van het lint van lopers en fietsers van de 120 km bestond uit avVN’ers Ria Buiten en Lies Heijnen, die op deze frisse ochtend van wat een warme dag zou worden voorzichtig waren gestart. Bij Wim-Bart fietste geen Texelaar als gids/verzorger maar Kees Smit, de broer van avVN’er Guus Smit die op 18/10 j.l. verongelukte tijdens de zware Grand Raid op het eiland Réunion. Ervaren strandloper Knol (39, Den Haag) had weinig moeite met het rulle zand van de Hors en bereikte het keerpunt bij de veerhaven al na 4.46. Ook daarna hield hij geconcentreerd zijn tempo vast, en deed over de tweede ronde, in de normale looprichting, ondanks de warmte nauwelijks langer: 4.58. Er waren achteraf maar zes 60 km lopers die het parcours sneller aflegden! Knol’s eindtijd van 9.44 werd de op één-na-beste ooit op de 120 km gerealiseerd, na Dirk Westerduin’s 9.23 uit 1997. Tijdens de prijsuitreiking droeg Wim-Bart Knol zijn overwinning op aan zijn vriend Guus Smit. Tweede en derde op dat podium waren Jan Nabuurs (40, Stevensbeek) en Tom Hendriks (46, Hoofddorp), op 60 en 84 minuten van de winnaar. André van der Zwan (44, Katwijk) werd knap 4e en is nu 3 keer gestart en gefinisht op de 120 km (eerder werd hij 3e in 1997, en 8e 2001) . Een unieke score want gemiddeld haalt maar ruim de helft de finish. Ook van de 16 starters van 2003 moesten er 7 vroeger of later de strijd staken, inclusief de avVN’ers behalve Lies Heijnen (47, Almere). Die ging stug door en haalde, aangemoedigd door Ria Buiten (die tot 103 km gekomen was) na 12.46 de streep. Zeven minuten eerder was de oudste 120 loper, Koos Rademaker (57, Zeist), daar aangekomen en dat was opzienbarend. Zondagmorgen ging hij bij het kleren passen door zijn rug, maar ondernam toch krom gebukt de reis naar Texel in de hoop op een wonder. Op de ochtend van Tweede Paasdag, nog steeds stijf en gekweld, startte hij toch maar en ging steeds beter draaien, wellicht geholpen door de warmte.

Het prachtige weer op Tweede Paasdag 21 april teisterde wel het record-veld van 218 ultralopers die aan de start van de 7e editie over 60 km verschenen. Vaak is een straffe ZW wind scherprechter tijdens ‘de mooiste tweejaarlijkse loop’, maar nu bracht een zwak briesje uit het oosten nauwelijks verkoeling en was het aantal uitvallers beduidend hoger dan anders. Normaliter weet zo’n 90% op de 60 km de finish op de wielerbaan in Den Burg te halen, maar nu lukte dat maar 75% van de lopers die om half elf bij de veerhaven gestart waren. Gelukkig weten ultralopers waar hun grenzen liggen, en waren er geen rare medische problemen bij uitvallers en finishers. De organisatie had het wel druk met het aanslepen van extra water naar de verzorgingskramen langs de route, want veel van die punten liggen ver van de bewoonde wereld.

De eerste drie op de 60 km waren allen veteranen, zowel bij de mannen als bij de vrouwen. De favorieten soleerden onbedreigd naar de zege. Veron Lust uit Purmerend, net 40, was weer goed op dreef na een longontsteking eerder deze winter en was met 4.12 maar twee minuten langzamer dan in 2001, toen hij voor het eerst de wisseltrofee, de oude loopschoen van Jan Knippenberg, mee naar huis mocht nemen. Van het achtervolgend groepje kwam de duitser Bernhard Schlegel (ook 40) op 6 minuten binnen. Derde werd op bijna 19 minuten Jan Suijkerbuijk uit Moerstraten (ook al 40). Hij was de jongste deelnemer uit die bekende hardloopfamilie, maar ook oudere broers Peter en Kees wisten de eindstreep op Texel te halen. Beste avVN’er op de 60 km was Jan Paagman (50, Nootdorp) met een 4e plek overall en 1e M50, gevolgd door Theo van Vliet (60, Hoorn) die met zijn 12e plek 2e M60 werd, maar 2 minuten achter klassewinnaar Ben Ahmed (65, Den Helder).

Bij de vrouwen soleerde Inez Jacquemart (40, Antwerpen) naar de zege met een goede eindtijd van 5.07, want maar drie vrouwen waren ooit sneller in eerdere edities. De frêle Belgische ultraloopster roemde na afloop het schitterende parcours en komt over twee jaar subiet weer aan de start. Ook louter blije gezichten op de plaatsen daarachter. Joke Keuning (42, Den Haag) had zich al jaren voorgenomen om De Zestig te bedwingen en was na de streep vergenoegd met haar 2e plek. Ida Verduin (45, Schagen) verraste met haar 3e plek en beste avVN’ster met een 4e plaats was Erna Homan Bennink (48, Groningen), net als eerder in 1999. Toen was ze lang op kop gegaan maar had dat in de laatste 15 km moeten bezuren. Nu was ze pas daar gaan versnellen en dat gaf een heel wat bevredigender gevoel na afloop.

Bij de mannen-estafette 4 x 15 km was er een verrassende startloper in het Running Team Kempen: Paul Beckers, de Belgische winnaar van de 120 km van 2001. Vanwege deelname aan een Franse 48-uurswedstrijd een week later, beperkte hij zijn Texel-optreden tot de 1e etappe. Op het zware zand van de Hors nam echter Hassan Mao (25) van het CIKO ’66 Sterrenteam op ‘Keniaans’ lichtvoetige wijze de kop. Halverwege de route keken de Belgen al tegen minuten achterstand aan. Maar met twee ervaren slotlopers werd het gat nog bijna gedicht: op de finish was het verschil nog maar een luttele 29 seconden! Maar dus wel in het voordeel van de lopers uit Arnhem. Bij de vrouwen-estafette ging AV Rijnsoever halverwege ruim op kop, maar de loopsters uit Katwijk werden door Haag Atletiek juist wel achterhaald. Aanvoerster Sylvia Dingemans en slotloopster Ank Michels bogen de achterstand om in een voorsprong van uiteindelijk ruim 12 minuten voorsprong op de meet. Na drie overwinningen op rij heeft Haag Atletiek nu definitief de wisseltrofee mee naar huis genomen.

Na afloop roemden velen het corps van bereidvaardige vrijwilligers, en vonden zowel finishers als uitvallers het evenement ‘absoluut geslaagd’, ondanks de ‘tropische’ condities. Sommigen keken al vooruit naar de 8e editie in 2005: op 28 maart, dus dan eens een Zestig van Texel met sneeuw?

Martien Baars, Texel

PS Vanwege tijdelijke beperkingen in de technische mogelijkheden van UltraNED, verband houdend met het overstappen van Omega Technologies naar een andere breedband-internet leverancier, is het even niet mogelijk om foto’s op UN te plaatsen. Ook de onbereikbaarheid van UN op sommige dagen in de afgelopen weken heeft met die recente overstap te maken.
 

 
[ top pagina ] - [ Kalender info ]
 

 
 
 
Drie lopers hebben gemeld dat ze wel degelijk gefinisht zijn op de 60 km en na controle van de finishlijsten bleek dat ze inderdaad ten onrechte niet in de uitslag opgenomen waren:

80 6.12.10 Luc Maes 50 Meulebeke (B) AV Molenland

93 6.17.22 Harry Dusseljee 54 Westerlee AV Aquilo

129 6.48.44 Rob Stofberg 45 Zegveld Clytoneus

Daarmee komt het totaal aantal finishers bij de mannen op 151 (van 194 starters).

Ondertussen zijn ook de eindtijden van de estafette en de 28 & 32 km in netto tijden omgezet en in chronologische volgorde geplaatst. Waarschijnlijk vanavond komen die nieuwe lijsten op http://www.avtexel.net

Martien Baars 

 
[ top pagina ] - [ Kalender info ] - [1-2-3 Uitslagen ]