Categorieën
Niet gecategoriseerd

Benidorm Spanje, 25-11-2007.

Henk Sipers vijfde deelname ter voorbereiding voor de Trail des Lacs in Ethiopië.

Benidorm Spanje, 25-11-2007. Mijn vijfde deelname hier in Benidorm. Het parcours was weer veranderd dus weer iets nieuws. Mijn vriend Pierre Rinia liep de 1/2 marathon i.v.m. hartritmestoornissen, een soort cirkeltachycardie, ( vandaag 3-12 trouwens door een EFO opgeheven, gelukkig) en ik dan de marathon. De nacht voor de marathon regende het en de start was om 8.30 u s ‘ morgens. De start was nu voor het gemeentehuis en er waren veel lopers, meer dan mijn laatste deelname in 2003. Ik liep er met rugzak als training en de kleding van mijn sponsor Ron for Run kon voor het eerst worden uitgeprobeerd in een warmere omgeving. Ik startte zoals gewoonlijk te snel en bij de eerste stijging merkte ik het al en nam wat gas terug. Ik liep soepel en de rugzak zat goed en mijn kleding voldeed ook perfect. In het begin werd ik veel ingehaald maar na zo ’n 25 km begon mijn inhaal-race. De diesel was toen opgewarmd en ik kon doorgaan. Op sommige stukken stond een stevige wind maar met het gewicht van de rugzak had ik een redelijke houvast aan het asfalt. De eerste ronde was er weinig publiek door het vroege startuur maar bij de tweede ronde was het druk op de boulevard. Dit jaar hadden we geen last van de wandelende en overstekende mensen aldaar. Eigenlijk was dit jaar alles het best georganiseerd. Ik kreeg veel applaus door mijn rugzak en werd veel gefotografeerd en zelfs gefilmd door de lokale TV. Het liep allemaal en halverwege merkte ik dat ik onder de 4 uur kon uitkomen. Dit motiveerde me dan weer voor een paar km ‘s. Na 36 km zagen we de 1/2 marathonlopers lopen en opeens zag ik Pierre lopen. Hij leed behoorlijk door te weinig training en ik stopte om een foto van hem te maken. Dit kostte me minstens een minuut en tevens ook het eindigen onder de 4 uur. Ik finishde dus met rugzak na 4 u 0 min 27 seconden en was zeer tevreden. Het lopen met een rugzak met gewicht blijft een gevecht van het begin tot het einde maar zo gauw als ik de finishlijn gepasseerd was, was ik ook al weer fit. Had het dan toch nog iets harder gekund????
Pierre stond me op te wachten aan de finish en was ook blij. Onze reis naar Spanje was voor de helft gelukt en we gingen meteen een pot bier drinken op ons resultaat. De verzorging was perfect en je krijgt er echt waar voor je geld. Een aanrader voor iedereen. Reis met hotel, volpension, 315 euro en de marathon 15-17 Euro. Mijn kuitblessure? Daar had ik helemaal niets van gemerkt en misschien wel dankzij de nieuwe hoge sokken die ik van X-socks had gekregen, zij geven de kuit toch de nodige steun.
De bedoeling was om nog flink te trainen de rest van de week maar ik had een kou opgelopen en dit beperkte me in deze trainingen.
Nog 5 wedstrijden te gaan waarvan ik er nog maar 3 met rugzak loop. Het aantal trainingen met rugzak gaat nu ook terug en dan is de Trail des Lacs in Ethiopië aan de beurt.
Meer info zie: http://www.adventure-runner.tk

tot ziens Henk Sipers
http://www.adventure-runner.tk