Elk jaar eind oktober moet de nieuwe kalender bij de atletiek unie worden doorgegeven, vandaar dat we alvast een lijst van evenementen hebben opgesteld.
Deze lijst staat inmiddels op onze website in de loopkalender van 2012. Vorig jaar bestonden we 10 jaar dus voor ons was dit jaar een jubileumjaar, en dat hebben we gevierd met 6 nieuwe meren marathons over één grote ronde. Verder hadden we een nieuwe marathon door een natuurgebied achter Kardinge bij Groningen, en begin december nog hebben we nog twee nieuwe marathons bij Eelde-Paterswolde.
In 2001 vond onze eerste Wintermarathon in Dieverbrug plaats, dus volgend jaar wordt het tijd voor een nieuw thema. Volgend jaar dus geen winter, lente, zomer en herfst marathons meer. In verband met de aanleg van een geluidswal langs A28 bij Spier en een ecoduct over de snelweg, heidevelden, nieuwe fietspaden, parkeerplaatsen en picknickplaatsen in het Dwingelderveld, wordt de Winter Marathon bij Spier vervangen door een nieuwe marathon bij Groningen. Na de meren marathons organiseren we in 2012 molens en bruggen marathons.
Drie maanden Siberische kou, een dik pak sneeuw en verraderlijke ijzel. De winter slaat begin december in West-Europa genadeloos toe, zo voorspellen meerdere weerbureaus in Duitsland, Groot-Brittannië en de VS op basis van seizoensverwachtingen. Het Duitse weerbureau Donnerwetter voorspelt een ‘horrorwinter’ en Britse meteorologen spreken nu al over een ‘winter des doods’. De kans dat we dit jaar een witte kerst beleven, zou 40 procent zijn en de temperaturen kunnen in januari ’s nachts tot min 25 graden dalen. In het voorjaar zeiden sommigen dat we een lange hete zomer zouden krijgen. We kennen inmiddels het resultaat, het blijven maar voorspellingen!
Toch moeten we er ernstig rekening mee houden dat er evenementen uitvallen door sneeuw en ijs, daarom plannen we in januari en februari elk weekend een marathon. Na de Glimmermade marathon een molen weekend bij Midlaren, en eind januari een brug marathon bij Groningen. Ook de marathon bij Spier is verplaatst naar Groningen. We hebben het terrein van de suikerfabriek afgehuurd en gaan rond de vloeivelden lopen, een uniek terrein wat normaal niet toegankelijk is voor het publiek. Dit is een éénmalige kans!
Een ander uniek project is de herinrichting van de Eelder- en Peizermaden. In dit project wordt het verbeteren van de landbouwstructuur gecombineerd met het versneld aanleggen van natuurgebieden. In februari en maart gaan we alvast in dit natuurgebied in ontwikkeling lopen voor een eerste kennismaking. Tevens hebben we voor de marathon verzamelaars van datums een eenmalige marathon op 29 februari, nl. op schrikkeldag in de natuur rond Glimmen.
Na een flitsende start aan het begin van het jaar doen we het in de zomermaanden wat rustiger aan, dan kunnen we ook eens op vakantie gaan. Mocht dat toch niet zo bevallen dan kunnen we altijd nog een meren marathon uit de kast halen. Verder zijn er nog twee nieuwe marathon over één grote ronde.
Ronald Kwint.
organisatie: DFW Runners
website: http://www.dfwrunners.nl
Noot redactie (Henri Thunnissen): De marathons staan ook in de kalender van Ultraned.
