Categorieën
Niet gecategoriseerd

Nature Marathon La Roche-en-Ardenne

Nieuw parcours valt goed in de smaak

{b}Nature Marathon La Roche-en-Ardenne (5/6){eb}
– – – – – – – –
{b}Nieuw parcours valt goed in de smaak{eb}
– – – – – – – –
Afgelopen zondag werd in het hartje van de Belgische Ardennen de tweede editie van de Nature Marathon gelopen. Het parcours was beduidend anders dan vorig jaar. De aandachtige lezer zal dit ongetwijfeld al zijn opgevallen toen de nieuwe folder begin januari uit kwam, maar heel wat lopers hebben daar over heen gekeken en waren aangenaam verrast met het nieuwe parcours.

Ook ik hoor tot de groep die niet goed gekeken had op de folder. Toen ik richting mijn chalet in Ortho reed, zag ik tot mijn verbazing vlak bij de chalet een bordje hangen met “27 km”; de hele marathon kwam dus langs de voordeur. Zaterdag middag arriveerden de eerste gasten/lopers; een groep van prins Hendrik uit Vught die de halve marathon gingen lopen. Later op de avond volgden de anderen. Erwin Verreyt moest helaas afzeggen wegens keelontsteking, zodat een kamertje onbezet bleef. Roger Kempinski zou met de fiets uit Maastricht komen (toch ruim 100 kilometer fietsen!), maar bleek in de avond de chalet niet te kunnen vinden. Een gsm had hij niet bij de hand anders hadden we hem ongetwijfeld kunnen binnen loodsen, maar gelukkig heeft hij een camping in de buurt kunnen vinden.

Tijdens de wedstrijd zouden we gewoon voor de chalet gaan kijken naar de marathon. De halve marathon kwam niet voor de chalet langs, dus daar hebben we weinig van mee gekregen. Gezien het feit dat we aan het parcours verbleven leek het ons niet wijs om met de auto naar diverse andere plaatsen te rijden. Vorig jaar deden we dat wel, met als gevolg dat we iedere keer de kop net gemist hebben en zodoende Math Roberts niet hebben gezien.

Met de chalet op 27.2 km schatte we zo ongeveer in dat de eerste lopers rond half twaalf langs zouden komen; en dat bleek aardig te kloppen. We werden toch enigszins verrast, want er was geen volgmotor of zo bij de koploper. Met ferme pas kwam deze de afdaling voor langs en was al gepasseerd voordat we het goed en wel door hadden. Op de volgende was het even wachten; de gaten tussen de lopers waren al behoorlijk groot voorin. Op plaats vijf kwam jan Nabuurs door. De lopers bleven een voor een langs komen. Pas veel verder naar achter in het veld kwamen kleine groepjes lopers gezamenlijk langs, maastal druk pratend met elkaar, waaruit duidelijk was waarom ze in groepsverband door kwamen. De kuiten en shirts zaten bij de meeste flink onder de modder, waaruit bleek dat het weer een spannend parcours moest zijn. Het had dan ook de dagen voor de wedstrijd flink geregend. Op de wedstrijddag zelf bleef het echter droog en was de temperatuur voor de lopers zeker aangenaam. Als het zonnetje door kwam werd het met al dat vocht in de grond en in het groen misschien zelfs een beetje drukkend, maar dat mocht de pret niet drukken.

We hoorden veel lof van de lopers over deze marathon. Minpuntje was dat bij de verzorgpost op 10 kilometer te weinig drinken was, waardoor veel lopers een drinkpost moesten over slaan. Ondanks dat La Roche-en-Ardenne een klein plaatsje is ingeloten tussen de Ardense heuvels, was het toch goed mogelijk om in de loop van de middag door La Roche met de auto te geraken, zodat ook iedereen zonder al te veel moeilijkheden de weg naar huis weer voldaan en wel kon inslaan. Prettig was ook dat er amper fietsers op het parcours waren; hetgeen met het parcours natuurlijk ook niet verwonderlijk was. Die fietsers die toch mee fietsten kwamen er vaak niet zonder een lekke band onderweg van af. En als je dan geen plakspullen bij de hand hebt, is het met de fiets aan de hand toch ook voor die fietsers een hele prestatie als ze uiteindelijk in La Roche arriveren.

Ik schat dat er ruim tweehonderd deelnemers zijn langs gekomen op de hele marathon. Dat is een mooi aantal, maar als ik het vergelijk met de Monschau marathon, snap ik eerlijk gezegd niet goed waarom er niet honderden meer op deze marathon af komen. Volgend jaar hebben we in elk geval weer slaapplaatsen beschikbaar. Als er niets verandert, ook dan dus weer aan het parcours van de hele marathon.

Voor wie niet zo lang kan wachten kan ik alvast de O-o-o… Course onder de aandacht brengen. Twee dagen lopen door de Ardennen, dagelijks ongeveer 43 kilometer, dus net iets meer dan de marathonafstand. Het deelnemersaantal is wel beperkt tot maximaal 20, en de eerste inschrijvingen zijn al binnen. Dit jaar willen we voor het eerst ook enkele estafetteteams toelaten; dat wil zeggen teams van 2, waarbij elke loper dagelijks ongeveer 21 of 22 kilometer loopt. De deelname is beperkt tot maximaal 20 vanwege de overnachtingsmogelijkheden. Mochten er meer deelnemers zijn, kunnen we zien of mensen op de camping in Ortho terecht kunnen. Voor meer informatie kunt u terecht bij ton.smeets provider ou.nl of de informatie in de kalender van UltraNED. Inmiddels is al besloten dat ook in 2006 de O-o-o… Corse door gaat in het laatste weekeind van juli. De loop is bij de trimloopkalender aangemeld, daar tegenwoordig ook evenementen in België en Duitsland (meestal de grensregio’s) in deze kalender opgenomen worden.

{i}Ton Smeets
ton.smeets provider ou.nl{ei}