6 uursloop van Sri Chinmoy [22 oktober 2006]
Afgelopen zondag debuteerde Luc Krotwaar op de ultra tijdens de 6uursloop van Sri Chinmoy en ik was er bij! Nu vraagt u zich wellicht af, wie deze strijd der Titanen heeft gewonnen. Ondergetekendenatuurlijk! Al moet ik er eerlijkheidshalve wel bij vermelden, dat het een stuk scheelde dat Krotwaar na 23 rondes uitstapte. Hij had mij op dat moment (ca. 3.35-3.40) reeds 5x gedubbeld en derhalve reeds zo’n 11km voorsprong. Ongetwijfeld bevreesd voor mijn sterke 2de helft stapte hij uit. 1-0 voor Bram. Jammer Luc, volgende keer beter. :-)))))
Na een succesvol verlopen 1e editie in 2005 organiseerde de Nederlandse tak van de organisatie Sri Chinmoy afgelopen zondag voor de 2de keer een 6 uursloop in het Amsterdamse Bos. De vrij saaie omloop rond de Bosbaan was ingewisseld voor een kortere omloop in het bos. Wat bochtjes, een klein klimmetje, best wel aardig. Evenals vorig jaar was het echter schrikbarend druk op de omloop. Mensen die hun hond(en) aan het uitlaten waren. Honden die hun mens(en) aan het uitlaten waren.Ouders die hun kind(eren) aan het uitlaten waren. Kinderen die hun ouder(s) aan het uitlaten waren. Mensen die hun paard aan het uitlaten waren. Paarden die hun mens aan het uitlaten waren. Mensen, die hun kano aan het uitlaten waren. Kano’s die hun mens aan het uitlaten waren. En tussen al die uitlaters was ik mezelf aan het uitlaten! Kortom, er heerste een uitgelaten sfeer, goed passend bij de filosofie van Sri Chinmoy, waarin positief denken min of meer centraal staat. Een hondenuitlater riep mij op een gegeven moment ‘Diesel!’ na. Ik vroeg hem of dat aan mij was gericht of aan zijn worst-op-pootjes die een achtervolging op mij had ingezet. Uit de lachende reactie begreep ik dat het niet aan mij was gericht. Verder is het nog tot een botsing tussen mij en 2 ravottende honden gekomen. Ik hoop daarbij dat hun ruggegraat net zo stevig is als mijn scheenbeen, anders hebben ze vast en zeker blijvend letsel opgelopen!
Om 10.00 werd er onder aangename weersomstandigheden gestart. In vergelijking met vorig jaar was de opkomst matig. De deelname van Luc Krotwaar gaf het deelnemersveld echter toch nog een bijzonder tintje. Verder liep Ron Teunisse enige tijd als toeschouwer langs het parcours. Hij was vast ook iets of iemand aan het uitlaten! Mijn doel (ca 60 km) en mijn voorbereiding (weinig, voornamelijk fietsen) indachtig ging ik veel te snel (ca 11-11.5 km/u) van start. Maar ja, het ging aardig, dus waarom niet! Lopen is echter een vrij eerlijke activiteit en zodoende kreeg ik na zo’n 3.30 de rekening gepresenteerd voor mijn ‘onstuimige’ begintempo. Ik zakte terug zonder echter volledig in te storten en liep uiteindelijk toch nog anderhalve marathon in 6 uur. De verdere statistieken: 5e overall, 4e man, 1e veteranen 1.
Deelname aan een Sri Chinmoy-evenement is bijzonder. Wildvreemden spreken je aan met je voornaam. Een aantal borden langs de omloop met daarop wijsheden moeten tot verdieping leiden. Hetzelfde geldt voor de muziek, die bij doorkomst te horen is. Zelf werd ik bij doorkomst echter het meest euforisch van een meer wereldse zaak: de chocolade-kogels (met een rozijn als inhoud), die daar volop verkrijgbaar waren. Mede door mijn toedoen slonk de voorraad aanzienlijk, hetgeen niet onopgemerkt bleef bij de organisatie. Zij waren echter op alles voorbereid en zorgden tot het einde toe voor een divers aanbod op het gebied van eten en drinken. Een gezamenlijke maaltijd en prijsuitreiking sloten het geheel af. Deelname van harte aanbevolen (tenzij je een hekel hebt aan mensen, honden, paarden of kano’s)!
Van het etappe-loop-front kan ik melden, dat de Isar Run 2007 met maar liefst 8 aanmeldingen uit Nederland de New York-marathon onder de etappe-lopen dreigt te worden! Een laatste (?) selectie van foto’s vande GTA 2006: http://www.kipley.com/marcy/pics10.html. Ik ben goed vertegenwoordigd in deze reeks, vooral als wit stipje op de achtergrond (10e etappe), :-)))))
Bram van der Bijl
anvdbijl provider xs4all.nl
