Categorieën
Niet gecategoriseerd

12 uur loop Den Haag

Verslag van 12 uur debutant Arnold van der Kraan.

{b}12 uur loop Den Haag{eb}

Voor mij de 2e keer rondjes lopen op een kort parcours. Meestal kies ik een loop uit vanwege het mooie parcours of een bijzondere omgeving met veel afwisseling. Een marathon bestaande uit 2 ronden trekt mij al niet zo. Maar ik loop altijd wel op een tijd of probeer onderweg mijn verwachte eindtijd te berekenen, en dat kan bij uitstek op zo’n rondjes parcours. Bovendien is Den Haag dichtbij, waren de verhalen van andere jaren erg positief over de sfeer en zou het een goede mentale training zijn. De avond ervoor zie ik er toch tegenop. Ik zal geen tijdwinst boeken als ik sneller loop en de afstand is niet eindig als het slechter gaat.

Zaterdagochtend vertrek ik toch met goede moed naar Den Haag. De laatste tijd heb ik niet zo veel kunnen trainen en dat heeft als voordeel dat ik fysiek redelijk uitgerust aan de loop kan beginnen. Ik ga van start op een schema van 100 km in 10:30 uur. Ambitieus, want mijn beste marathontijd is 3:45 en de vuistregel is dat een 100 km 3 keer zo lang duurt als een marathon. Mijn schema betekent op een rondje van 1858 m een rondetijd van 11:42 min, ofwel 5 rondjes in 58:30 min, wat iets makkelijker bij te houden is.

Het rondje is kort en laat zich makkelijk beschrijven. De start is op de atletiekbaan van Haag Atletiek. Na een half rondje gaat het via het toegangspad naar de Laan van Poot. Daar rechtsaf waar een kwart rijbaan van asfalt voor de lopers is afgezet. Na 650 meter volgt een scherpe bocht naar rechts een duinpad op, even 5 meter omhoog, achter de baan van Haag Atletiek langs. Dat pad wordt volgens de organisatie voor volgend jaar opnieuw geasfalteerd, maar ik vond het zo ook prima. Ik had steeds het gevoel dat ik daar juist harder liep. Na 500 meter duinpad volgde weer een scherpe bocht naar de Laan van Poot en dan weer via het toegangspad naar de atletiekbaan voor de tweede helft van het rondje op de baan. En daar konden we steeds aflezen hoeveel rondjes er waren afgelegd en wat de gelopen tijd was.

De afwisseling bestond vooral uit de feestelijke sfeermakers aan het begin van het toegangspad en het commentaar van de speakers. En verder enkele korte gesprekken met medelopers, toeschouwers en mijn eigen supporters die langs kwamen. En niet te vergeten de aardige en behulpzame mensen bij de verzorgingspost, waar ik elk rondje wat te drinken nam en af en toe en stukje fruit en elke anderhalf uur wat te eten.

Maar verder was ik toch vooral bezig met het tempo, dat de eerste 35 ronden mooi volgens schema verliep. Op de website van Haag Atletiek zijn alle rondetijden van de lopers terug te vinden. De variatie in rondetijden kwam bij mij vooral door de tijd die ik nam om te eten en te drinken. Een blik op de rondetijden van anderen liet zien dat Bram van der Bijl helemaal prachtig constant liep. Hij kwam me dan ook steeds na ongeveer dezelfde tussentijd voorbij.

Na de eerste 35 ronden wist ik wel dat ik het tempo van 100 km in 10,5 uur niet zou volhouden en heb ik het tempo wat laten zakken en maakte de wandelpauzes om te drinken wat langer. De laatste 10 ronden was het vooral aftellen naar de 100 km. Deze passeer ik na 11:01 uur. Toch een verbetering van mijn PR met ruim een uur. Als beloning mag ik een rondje wandelen, maar dat pakt niet goed uit. Mijn benen doen daardoor juist extra zeer en ik wordt flink misselijk. Maar ik zou de tijd volmaken en begin toch weer wat te dribbelen. Maar ook dat voelt niet goed meer en ik wandel de rest van het rondje uit. Nog een rondje slenteren en dan zal het tijd zijn, maar ineens voel ik me weer wat beter en begin weer te dribbelen. Nu hou ik het wel weer vol en zie bij de finish dat ik nog ruim 15 minuten heb, genoeg voor nog een rondje, en zo kom ik nog tot 106,1 km. Ik kan niet anders dan zeer tevreden zijn.

Na afloop is het in de kantine voetbal kijken, maar het is mij daar te benauwd. Ik voel me niet echt lekker en na nog even in het gras te hebben gelegen besluit ik maar om naar huis te gaan. Door het voetbal is het lekker rustig op de weg. Thuis kijk ik nog wel de wedstrijd af, maar zit er goed doorheen en ga direct na afloop naar bed, zonder nog wat te eten. Niet goed voor het herstel, maar ik vind het wel best. Ook de volgende dag ben ik niet zo fit, maar mijn benen voelen nog best goed aan. Volgens mij moet ik met een paar dagen weer aardig hersteld zijn.

Voor de liefhebbers van rondjes lopen is Den Haag wel een hele fijne loop, voor zowel estafettelopers als sololopers.

Arnold van der Kraan