Categorieën
Niet gecategoriseerd

Voorbeschouwing 100km en marathon van Hulshout

60 vooringeschrevenen waaronder heel wat bekende namen voor deze nieuwe wedstrijden.

De onderstaande voorbeschouwing werd ons door de organisatoren van de eerstvolgende M&U Cupwedstrijden in Hulshout (21 augustus)
bezorgd:

Voorbeschouwing 100 KM VAN HULSHOUT (geschreven op maandag 16 augustus)

100 KM

Momenteel noteren we op de 100 km solo-afstand 21 voorinschrijvingen, 19 mannen en 2 vrouwen. Van de vooringeschrevenen is onder normale omstandigheden Lucien Taelman (Waregem) de uitgesproken favoriet. Een tijd beneden 8 uur is voor hem zeker mogelijk. Al zal dat misschien minder belangrijk zijn dan de wedstrijd winnen.

Andere vooringeschreven atleten die in staat kunnen geacht worden om onder de 8u30’ te lopen (of daar in de buurt) en die de wedstrijd kleur kunnen geven, zijn:

Geert Stynen (Turnhout) – momenteel belgisch toploper op de 24-uren.
Pat Leysen (Hoogstraten) – nog een topper op de 24-uren.
Dirk De Pooter (Itegem, mede-organisator) – liep dit jaar al 8:34 op de Nacht van Westvlaanderen.
Walter Bouwen (Itegem, mede-organisator) – liep dit jaar nog geen 100 km maar zette in het voorjaar al wel enkele degelijke prestaties neer op 6 uren wedstrijden en een 50 mijl.
Leo Smets (Olen) – liep dit jaar al 8:33 op de Nacht van Westvlaanderen.

Nieuw in het ultrawereldje is Wouter Decock (Westkerke). Hij haalde recent in de 6 uur van Aalter het podium dankzij een ijzersterke finish. Misschien zorgt hij wel voor de verrassing en kan hij Lucien Taelman het vuur aan de schenen leggen.
Ook noteren we het ultradebuut van Johny Steenssens uit Wiekevorst.
Paul Van Hiel (Steenhuffel) loopt in Hulshout zijn 100ste marathon of ultra en kreeg toepasselijk borstnummer 100 toebedeeld.
Vrouwelijke deelnemers zijn Patricia De Proost uit Berlaar en Els Annegarn uit Nederland. Els staat momenteel aan de leiding in de “Marathon- en Ultracup”, een regelmatigheidsklassement voor marathon en ultralopers. – http://www.bloggen.be/marathon_en_ultracup/

Marathon

Vanmorgen noteerden we op de marathon afstand 39 voorinschrijvingen, 36 mannen en 3 vrouwen.
Het belooft een boeiende wedstrijd te worden. Mogelijke kandidaten voor de overwinning zijn:

Bart De Grove (Wetteren)
Gino Casier (Wilrijk)
Paul Mertens (Nijlen)
Philip Verdonck (Beveren)

Een winnende eindtijd van onder 2u40’ mag verwacht worden.
Andere snelle atleten die zeker (ruim) onder de 3-uren grens kunnen lopen, zijn:

Frankie Leus (Herenthout)
Gert Mertens (Schoten)

Ook noteren wij de voorinschrijving van Ronald Kaers (Begijnendijk), lid van de plaatselijke atletiekclub AC Hulshout.
Bij de vrouwen noteren we Anke Morreel (Boom) bij de voorinschrijvingen, voormalig lid van de Belgische selectie 100 km – dames.

Estafette

Regerend Belgisch kampioene 100 km Conny Braekman is ook van de partij. Samen met haar man Ronny Eeckhout loopt zij de marathon estafette.
Bij de 100 km estafette noteren we de deelname van “Just 4 fun”, de bedrijvenploeg van Plastiek Van Looy uit Grootlo (Schriek), één van onze hoofdsponsors. Daarnaast hebben we ook de toezegging van een 100 km estafetteploeg van AC Hulshout

De verwachtingen zijn dat (zeker voor de marathon) het deelnemersaantal nog flink zal stijgen door daginschrijvingen op zaterdag 21 augustus.
Naar het aantal deelnemers voor de 5 km en 10 km is het een beetje gissen omdat voorinschrijvingen voor die afstanden niet gebruikelijk zijn. We hopen ook voor die afstanden op een mooi deelnemersveld.

De organisatoren van de 100km van Hulshout

Nvdr: Zie voor de meeste recente lijst van vooringeschrevenen: http://www.100vanhulshout.be/Deelnemers.htm