Dik,
Als ik je goed begrijp in je bijdrage op UltraNed zeg je dat je een aantal zaken op een rijtje hebt gezet nadat je “op sommige punten wat nadere informatie” hebt ingewonnen. Uit niets blijkt echter dat je zelf eens gericht op zoek bent gegaan naar die bronnen die je van de relevante informatie hadden kunnen voorzien. Je lijkt geen contact te hebben gehad met Gerrit van Rotterdam, noch met Ed van Beek. Je lijkt je niet te hebben georiënteerd bij de redactie van UltraNed, noch bij Ton Smeets. Uit niets blijkt dat je het doel waarvoor UltraNed in het leven is geroepen kent noch dat je jezelf hebt opgegeven als enthousiasteling die warm loopt voor het versterken van de redactie van UltraNed. Maar goed, dat laatste zal dan ook wel niet het geval zijn.
Kortom, je spreekt vanuit een gebrek aan kennis over een onderwerp waarover je wel een mening meent te moeten hebben en zegt daarbij in je bijdrage dat dit een eigenschap is die je in het werk van Ron Teunisse altijd zo gewaardeerd hebt. Ikzelf heb meer met de uitspraak: “inspraak zonder inzicht leidt tot uitspraak zonder uitzicht”. Ik merk dat ik sterk de neiging heb om het in dit onderwerp voor de mensen die je kritiek over zich heen krijgen op te nemen, terwijl ik ook donders goed weet dat ze dit niet nodig hebben, immers:
1. Als Ton Smeets de behoefte had gehad om meer bekend te maken over zijn redenen om te vertrekken uit de redactie van UltraNed, dan had hij zonder meer een item hierover op UltraNed kunnen plaatsen. Het is blijkbaar niet zijn behoefte geweest om hier woorden aan vuil te maken. Het gaat me echt te ver dat je verondersteld dat Ton is “afgeserveerd”.
2. Dat het voor jou als donderslag bij heldere hemel kwam dat Gerrit van Rotterdam zich terugtrok, wil niet zeggen dat dat voor intimi ook het geval is geweest. Het lijkt mij vanzelfsprekend dat een scheidend bondscoach zijn vertrek niet ruim van tevoren aankondigt aangezien hij daarmee zijn gezag en mogelijkheden tot onderhandelen voor de groep waarvoor hij verantwoordelijk is ook kwijtraakt. Daarbij kun je wel kritiek hebben op de manier waarop de sollicitatieprocedure is verlopen waarbij Ed van Beek de rol van Gerrit overnam, maar ik kan me ook niet een advertentie herinneren waarin een open sollicitatie procedure was voor de opvolging van trainers in het betaald voetbal. Ook niet anno 2005! Het is een veronderstelling dat Ed 4 jaar op het reservebankje heeft gezeten en nu eindelijk mag. De suggestie dat Ed “verongelijkt”op de kritiek heeft gereageerd verwerp ik. Ed van Beek neemt een schat aan ervaring in het lopen, in het organiseren en in contacten mee waar menig bestuurder jaloers op zou zijn. Dat hij zich niet op de borst loopt te kloppen, maar gedegen aan zijn selectie werkt is prijzenswaardig. Dat jij geen zicht hebt op wat hij daarin doet valt jou niet te verwijten. Dat je je niet goed hebt laten informeren en vervolgens zelf “verongelijkt” op een zeer bekwaam mens reageert valt je wel te verwijten. Dat jij Ed niet persoonlijk kent valt je ook niet te verwijten. Dat jij meent dat 95% van de lopers hem niet kent slaat de plank compleet mis.
3. In de periode dat Rob van den Hoek nog in de UltraNed redactie zat heeft hij me wel eens verteld over al het werk dat hij voor UltraNed deed. Het vraagt een enorme bevlogenheid om zoveel tijd te stoppen in het uitpluizen van zoveel uitslagen en voortdurend zo up to date te zijn als UltraNed altijd is.
Ik wil hier een lans breken voor de redactie en je vragen kritiek goed te onderbouwen of er het zwijgen toe te doen. Daarbij sluit ik me volledig aan bij het nawoord van Tom Hendriks dat het jammer is dat er een kampje is ontstaan dat zich schijnbaar tot doel heeft gesteld regelmatig tegen schenen te schoppen. Als ik jouw stukje lees en me realiseer waar jij en de anderen wonen die je noemt als de mensen die kritische stukken opeen zelfde dag op UltraNed hebben geplaatst, dan ben ik blij met de gelegenheid ook eens een positief geluid uit Groningen te kunnen laten horen. Ik denk wel dat je het besef moet hebben dat de redactie zowel jouw bijdrage als eerder die van Stein en Klugkist wel heeft geplaatst als je stelt dat er sprake is van geslotenheid en geheimdoenerij.
Met vriendelijke groet,
Jodi Kremer
