Categorieën
Niet gecategoriseerd

Wedstrijdverslag 6 uur van Aalter

De eerste 6 uur van Aalter was een groot succes. Een verslag van de organisatie.

58 deelnemers uit Duitsland, Nederland en natuurlijk België stonden aan de start van de eerste 6 uur van Aalter. De kwaliteit van het deelnemersveld blijkt uit de weinige vroegtijdige stoppers en maar liefst 7 lopers die boven de 70 km uit kwamen.

Na enkele rondes werd een eerste kopgroep gevormd met Walter Bouwen, Wouter Verheyen, Paul Van Hiel, Patrick Vandebeek, Dirk Depooter en Kurt Bomeré. Op dat ogenblik nam bij de dames Els Annegarn resoluut de leiding. De groep werd uitgedund door het werk van Patrick Vandebeek. Eerst tot een trio en vervolgens ging hij solo door. In het derde uur kwam een ontketende Philip Verdonck zeer sterk opzetten en nam vanuit de achtergrond de leiding over. Plots moest hij een pauze inlassen en zou uiteindelijk 8° worden met 69,283km. Patrick liep opnieuw aan de leiding, maar door een bloedneus kwam ook hier een einde aan. Hij zou beslag leggen op de 5° plaats met 71,250km. Els Annegarn lag op dat ogenblik meer dan één ronde voor op haar dichtste achtervolgster Heidi Janssens. Ondertussen was het Dirk Depooter die zijn moment gekomen zag. Kurt Bomeré bleef voor eigen publiek steeds op de 2° plaats lopen. Al die tijd bekeek Lucien Taelman dit voorhoede gevecht van op afstand. Na het eerste uur op de 12° plaats, maar met al zijn ervaring wist hij de hitte en de duur zeer goed in te schatten. Hij schoof langzaam maar zeker door naar de top. En in het laatste wedstrijduur nam hij dan uiteindelijk de leiding over. Een plaats die hij met 73,249km niet meer zou afstaan. Els Annegarn kreeg het nu ook zwaar te verduren en moest zelfs haar winstronde en eerste plaats afstaan aan Heidi Janssens.

De top 3 leek vast te liggen. Met op 1 Lucien Taelman, 2 Dirk Depooter en de plaatselijke Kurt Bomeré op 3. Zo gingen ze ook een laatste (of deel van) ronde in. Op de vierde plaats liep de 27 jaar jonge Wouter Decock. Als hij hoorde dat er nog slechts een 7-tal minuten resten zette hij nog alles op alles. Kwam in de voetsporen van Lucien (wel op 1 ronde achterstand). Lucien dacht dat zijn eerste plaats nog in gedrang kwam en versnelde nog. Wouter perste er alles uit en probeerde het laatste gaatje op Lucien te dichten. Bij de dames kwam Veerle Beernaert op haar beurt steeds dichter bij Els Annegarn. Ook hier was de vraag als het podium nog in extremis zou wijzigen.

En de beloning volgde. In de laatste minuten van onze eerste editie wijzigde het podium nog. Bij de mannen kwam Wouter op de bronzen plek met 71.721km, Kurt moest met 71,502km tevreden zijn met de 4° plaats. Tussen plaats 3 en 5 zit minder dan 500m. En bij de dames, kon Els Annegarn stand houden. Heidi Janssens won met 59,543km. Met een laatste inspanning kwam Els Annegarn nog op 57,525km. Veerle Beernaert kwam in haar 6 uren debuut slechts een goede 100 meter te kort met haar 57,408km. Plaats 2 en 3 ook hier zeer dicht bij elkaar.

Eric Carrette en Joerie Schepers